Trnansistors IGBT 600V Warp 60-150kHz TO-220-3 IGP15N60T Infineon
Νέο -23% Αναμένεται Σύντομα Trnansistors IGBT 600V Warp 60-150kHz TO-220-3 IGP15N60T Infineon
Specifications
Manufacturer: Infineon
Configuration: Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max: 600 V
Collector-Emitter Saturation Voltage: 1,5 V
Maximum Gate Emitter Voltage: +/- 20 V
Continuous Collector Current at 25 C: 23 A
Pd - Power Dissipation: 130 W
Mounting Style: Through Hole
Package/Case: TO-220-3
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Height: 8.77 mm (Max)
Length: 10.54 mm (Max)
Width: 4.69 mm (Max)