NTC Thermistor προστασίας υπερέντασης B57235S-100M 10 Ohm EPCOS
Specifications
Current Rating: 3 A
Voltage: 110 VAC, 230 VAC
Resistance: 10 Ohms
Tolerance: 20 %
Operating Temperature Range: - 55 C to + 170 C
Diameter: 9.5 mm
Width: 6 mm
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 5 mm
Dissipation Factor DF: 9 mW/K
Power Rating: 1.8 W